رهی,تا وارهی از رنج هستی ترک هستی کن که با این ناتوانی ها به ترک جان توانایینام: ماریا شاراپووا
ملیت: روس
تولد: 19 آپریل 1987
قد: 88/1 متر
وزن: 59 کیلوگرام

در تاریخ 19 آپریل 1987 و در خانه سرگئی شاراپووا و آلایلنا مادر و پدر ماریا ـ دختری به دنیا آمد که والدینش نام ماریا را برای او انتخاب کردند و قصد داشتند تا او را به نحوی بزرگ کنند که در آینده بتواند نام شاراپووا را حفظ کند.

پدر و مادری تحصیلکرده

والدین ماریا در کنار این که به کار مصروف بودند، در زمینه تحصیل نیز موفق به نظر میرسیدند به نوعی که پدرش معلم بود و مادرش اقتصاددان این امر توانست بر نحوه رشد ماریا تأثیرگذار باشد و او با برنامهریزی مشخص والدینش کلان شود.

تمرین در 2 سالگی

ماریا تمرین تنیس را در 2 سالگی و زیر نظر پدرش آغاز نمود و در 4 سالگی بازی تنیس را در پیش گرفت و پس از ملاقات با (مارتینا ناور تیلاوا) و تشخیص استعداد دختر کوچک تنیس، پدرش تصمیم گرفت تا ماریا را به آکادمی تنیس نیک بولتیری در امریکا بفرستد.

قهرمانی در 6 سالگی و ترک وطن

دختر طلایی تنیس روسیه در همان 6 سالگی و دوران آغازین تنیس در تونمنتی که در روسیه برگزار شد، به قهرمانی رسید و در سال 1993 کشورش را به قصد فلوریدای امریکا ترک کرد تا در جایی به تمرین بپردازد که در آن مکان آغاسی، کوریه و کورنیکووا تمرین میکردند و آموزش میدیدند.

پس از آنکه مربی آکادمی نیک بولتیری استعداد خارقالعاده را در این دختر روس حس کرد، ماریا در این آکادمی پذیرفته شد.

پیوستن مادر به دختر

پس از مدت 2 سال که ماریا دور از مادرش و در امریکا زندگی میکرد، مادرش نیز به امریکا رفت تا در کنار دختر خود باشد.
مادر ماریا اجازه خروج از روسیه را نداشت. در این مدت ماریا به خوبی تنیس را فرا گرفته بود و توانسته بود تنیس را در غربت، دور از خانواده و از همه مهمتر این که به زبان غیرروسی بیاموزد.

هدف اصلی در زندگی

چون تنیس هدف اصلی زندگی ماری را تشکیل میداد، هیچ عاملی مانع یادگیری او نشد و حاضر بود تا زندگی مشقتباری را در آکادمی تحمل کند و مشکلات را پشت سر بگذارد اما به هدفش برسد.

حضور در مسابقات جهان


ماریا تنها 8 سال داشت که قهرمان Orang Bowl در شهر فلوریدای آمریکا شد و با این درخشش در تیم تنیس فدراسیون روسیه حضور یافت.

اولین گرند اسلم

سال 1996 سالی رویایی و پر خاطره برای شاراپووای جوان بود. چون در این سال او توانست اولین گرنداسم خود را تجربه کند. خودش میگوید: «حضور در اولین گرند اسلم برای خودم که تنها 9 سال داشتم بسیار جالب و غیر منتظره بود.»
به عقیده او این موفقیتها در جوانی و حتی نوجوانی نتیجه کوشش، سعی و همتش بوده است که موفق شده تا پلههای ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.

قهرمانی در WTA

ماریا در 1998 اولین قهرمانی در WTA را نیز تجربه کرد تا دنیای تنیس زنان قهرمان جوانی را شاهد باشد.
این قهرمانی که در توکیو کشور جاپان به دست آمد، هرچند در مسابقات دو نفره بود، اما به گفته خودش مقدمهای بر صعود به قله افتخار بوده است. «این قهرمانی، در کنار مارتینا هینگیس راه را برای صعود به درجات بالاتر هموار کرد و امیدوارم روزی در صدر باشم.»

قهرمانی اپن استرالیا در 12 سالگی

شاید تنیس زنان تا سال 1999 به خاطر نداشته باشد که دختر 12 سالهای، قهرمان یکی از معتبرترین گرند اسلمها شود و این کار با قهرمانی ماریا در اپن استرالیا رقم خورد.

میدانید او بعد از این قهرمانی چه گفت؟ او گفت: «قهرمانی در اپن استرالیا را در ذهنم نیز نمیتوانستم جای بدهم. حالا که قهرمان شدم، فکر میکنم در خواب هستم.»

دو سال آسیبدیدهگی

سالهای 1999 و 2000 سالهای خوبی برای ماریا نبود و او این دو سال را با آسیبدیدهگی سپری کرد و به مدت دو سال از میادین تنیس به دور بود اما مصدومیت نیز نتوانست عاملی بر سر راه شاراپووا باشد.

ماریا پس از گذراندن مصدومیت باز هم چشم به مسابقات آینده دوخته بود تا بتواند قهرمانیهای دیگر را نیز تجربه کند.


حضور کاملاً حرفهیی

با پایان یافتن مصدومیتهای دو ساله برای ماریا، او در سال 2001 به صورت یک بازیکن کاملاً حرفهیی پای در میادین نهاد و در این سال او تنها 14 سال داشت.

قهرمانیهای پیدرپی

در سال 2003، ماریا در مسابقات انفرادی توکیو، کیوبیک سیتی و مسابقات دو نفره بیرمنگام به صورت پیدرپی قهرمان شد تا به همگان ثابت کند که مصدومیتهای اخیر بر روی او تأثیرگذار نبود، بلکه عاملی شده است تا او با آمادگی و روحیه کاملتر در مسابقات حاضر گردد.

عدم غرور و حضور در جمع 02 تنیسباز برتر

ماریا با توجه به اینکه قهرمانیهای پیدرپی و خوبی را به دست میآورد و به یک شهرت جهانی رسیده بود، مغرور نشد و قهرمانیها و افتخارات او را مغرور نساخت و ثابت کرد که تنیس در اولویت او قرار دارد و تجارت و فیشن را تنها به عنوان سرگرمی میداند.

در سال 2004 ماریا در جدول ردهبندی 20 تنیسباز برتر جهان قرار گرفت و سپس در مسابقات بیرمنگام در انفرادی و دو نفره به قهرمانی رسید.

اوج افتخار در قهرمانی ویمبلدون

آرزوی هر تنیسباز جهان قهرمانی در مسابقات ویمبلدون میباشد و سرانجام در سال 2004 ماریا نیز بر جام قهرمانی ویمبلدون بوسه زد تا خود را در اوج افتخار و شهرت بیابد.

این قهرمانی در حالی رقم خورد که ماریا، ژاستین هنین بلجیمی را شکست داد تا خاطره تلخ دوره قبل این رقابتها را به فراموشی بسپارد.

با این قهرمانی ماریا خود را به عنوان جوانترین قهرمان ویمبلدون نیز معرفی کرد.

او در دوره قبلی و در دیدار پایانی مغلوب سرناویلیامز امریکایی شده بود.
ماریا برترین تنیسباز زن جهان


قهرمانیهای ماریا باعث شد تا او به صدر جدول تنیسبازان WTA ـ انجمن تنیس زنان ـ صعود کند و خود را به عنوان برترین تنیسباز زن جهان معرفی نماید.

این تنیسباز 20 ساله روس، اولین زن روسی است که در صدر تنیسبازان زن جهان قرار میگیرد.

ماریا در این ردهبندی با کسب 3918 امتیاز در صدر قرار گرفت و بعد از او ژاستین هنین و آملی مورسمو قرار گرفتند.

از قهرمانی ویمبلدون تا قهرمانی در US اپن

بعد از این که ماریا در ویمبلدون به قهرمانی رسید تنها افتخاری که در کلکسیون وی خالی به نظر میرسید، کاپ قهرمانی اپن امریکا بود که این اتفاق در سال 2006 و زمانی که شاراپووا 19 ساله بود، صورت گرفت.

در 9 سپتامبر

2006 ماریا تا قهرمانی اپن امریکا یک گام دیگر باید برمیداشت و در دیدار نهایی در مقابل ژوستین هنین بلجیمی قرار میگرفت که در پایان توانست در دو ست پیاپی، او را شکست دهد و شب رویایی خود را رقم بزند.
ماریا معتقد است این قهرمانی دور از انتظار نبود و میگوید: با توجه به آمادگی که در خود داشتم میدانستم در این جام قهرمان میشوم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/08/02ساعت 16:0  توسط Reza | 

+ نوشته شده در  90/12/22ساعت 9:11  توسط Reza | 

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

بیوگرافی :

کنان در دهکده ی یوچم در استان آنکارا به دنیا آمده است . کوچک ترین فرزند از سه فرزند مصطفی و یلدیز امیرزول است .

در سن 12 سالگی برای ادامه ی تحصیلات متوسطه اش  به شهر آنکارا سفر کرد.او از دانشگاه فنی یلدیز در رشته ی ریاضیات فارغ تحصیل شده است و عنوان بهترین مدل سال 1997 ترکیه را همراه با دنیز آکایا  برنده شده و همچنین به عنوان خوشتیپ ترین مرد ترکیه نیز شناخته شده است.

او مورد توجه عثمان سیناو کارگردان ترکیه ای قرار گرفت و او را درسریال تلویزیونی (Crazy Heart  ) قلب دیوانه شرکت داد. او همچنین در فیلم تاریکی شب نیز به ایفای نقش پرداخته است.

او در سال 2005 در فیلم زندگی تلخ به کارگردانی و نویسندگی عثمان سیناو به ایفای نقش (لید رول‌)پرداخته است.

به در فیلم های دیگر به عنوان لید رول (نقش رهبر و سوق دهنده ) همچون آخرین عثمانی و عشق و افتخار به ایفای نقش پرداخت.

او در سال 2009 دوباره به دنیای تلویزیون بازگشت و در سریال ایزل به عنوان قهرمان فیلم حضور یافت. و همچنین در همان سال در فیلم تله ی اژدها به کارگردانی یوگر یوسل را بازی کرد.

فیلمگرافی (فیلم ها و سریال هایی که در آنها حضور داشته است ) :

سریال ها :

Deli Yürek (Yusuf Miroğlu) (1999–2003)

Alacakaranlık (Ferit Çağlayan) (2003–2005)

Acı Hayat (Mehmet Kosovalı) (2005–2007)

Ezel (Ezel Bayraktar) (2009-2011)

فیلم های سینمایی :

Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (Yusuf Miroğlu) (2001)

Yazı Tura (Hayalet Cevher) (2004)

Son Osmanlı Yandım Ali (Yandım Ali) (2006)

Kabadayı (Devran) (2007)

Ejder Kapanı (Akrep Celal) (2009)

Uzun Hikâye (2012)

عکسها :

1

2

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

3

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

4

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

5

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

6

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

7

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

8

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

9

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

10

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

11

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

12

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

13

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

14

سریال ایزل - بامنوتو دات تی کی

مهمتر از همه قدش هم 193 هست .
+ نوشته شده در  90/11/26ساعت 9:36  توسط Reza | 


 

بازیگران زن بزرگ چگونه به هالیوود وارد شدند +عکس
آنجلینا جولی:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

او فعالیت به عنوان مدل را از دوازده سالگی شروع کرد و در شهرهایی مثل لندن و لس آنجلس مدل مشهوری شد. او در جوانی در کلیپهای خوانندگانی چون رولینگ استونز، میت لوف، لنی کراویتز، انتولینو وندیتیو بازی کرد. اولین نقش سینمایی وی در فیلم «هکرها» بود که داستان پنج دانش‌آموز هکر را روایت می‌کند. آنجلینا جولی از سال ۲۰۰۱ از سوی کمیسریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است.

مریل استریپ:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

مری استریپ (به انگلیسی: Mary Louise Streep) (متولد : ۸ صبح ۲۲ ژوئن ۱۹۴۹) که با نام مریل استریپ شناخته می‌شود، بازیگر آمریکایی است که در زمینه تئاتر، تلویزیون و سینما فعالیت می‌کند. مریل استریپ کار سینما را در سال ۱۹۷۷ با فیلم جولیا شروع کرد. در این فیلم او همبازی جین فوندا بود. او تاکنون شانزده بار کاندید جایزه اسکار شده است و دو بار آن را دریافت کرده است .
 
یکبار به عنوان بهتربن بازیگر نقش اول زن برای فیلم انتخاب سوفی و بار دیگر بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم کرامر علیه کرامر . او پر افتخارترین هنرپیشه تاریخ امریکا از لحاظ دریافت جایزه است. از فیلم‌های مشهور او می‌توان به شکارچی گوزن، انتخاب سوفی، خانه ارواح، اتاق ماروین و ساعت‌ها اشاره کرد.

مگان فاکس:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

مگان دنیس فاکس (به انگلیسی: Megan Denise Fox) (زاده ۱۶ مه ۱۹۸۶) مدل و بازیگر آمریکایی است. حرفه بازیگری و مانکنی برای فاکس از زمانی آغاز شد که او توانست چندین جایزه مختلف را بین مدل‌های آمریکایی در سال ۱۹۹۹ بدست آورد. او کار بازیگری را با فیلم تعطیلات در آفتاب آغاز کرد و اولین مجموعه تلویزیونی او کمک می‌باشد، مگان فکس بیشترین شهرتش را برای شرکت در سریال آرزو و ایمان بدست آورد.

ساندرا بولاک:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

ساندرا بولِک(به انگلیسی: Sandra Annette Bullock) (زادهٔ ۲۶ ژوئیه ۱۹۶۴) بازیگر زن آمریکایی و برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن بخاطر بازی در فیلم نقطه کور در سال ۲۰۰۹ است. او پس از اجرای نقش‌های موفقی در دههٔ ۱۹۹۰ میلادی هم‌چون سرعت و وقتی تو در خوابی به شهرت رسید.
 
پس از آن او حرفه‌اش را به عنوان یک بازیگر هالیوودی نقش اول مشهور با فیلم‌هایی مانند خانم موافقت و تصادف که تحسین منتقدان را دریافت کردند، آغاز کرد. در سال ۲۰۰۷ او با داشتن سرمایهٔ ۸۵ میلیون‌دلاری در ردهٔ ۱۴ ثروتمندترین اشخاص نامدار زن قرار گرفت. همچنین در سال ۲۰۱۰ 'پردرآمدترین' بازیگر زن هالیوود نام گرفت بین ژوئن ۲۰۰۹ تا یک سال بعد حدود ۵۸ میلیون دلار بابت فیلم‌های پیشنهاد و نقطه کور دریافت کرده‌است.

جنیفر هادسون:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

جنیفر کیت هادسون (به انگلیسی: Jennifer Kate Hudson) (زادهٔ ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۱) یک بازیگر، خواننده و مدل آمریکایی است. نخستین باری که مورد توجه قرار همگان قرار گرفت، زمانی بود که به فینال سومین فصل مجموعه تلویزیونی شبکه فاکس به نام آمریکن آیدول راه یافت.
 
او پس از اینکه به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم دختران رویایی، چندین جایزه به‌دست آورد، تبدیل به یک ستاره شد. جایزه‌ها شامل جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن در هفتاد و نهمین اسکار، جایزه جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، «جایزه صنف بازیگران سینما» و «جایزه آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانیا» بودند.

کتی هولمز:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

هلمز دوران دانشگاهی خود را در دانشگاه کلمبیا آغاز کرد. پدر هلمز خواستار این بود تا دخترش یک پزشک بشود. در ژانویه ۱۹۹۷ او به لس آنجلس کوچ کرد و در سال ۱۹۹۸ در فیلم طوفان یخ بازی کرد که این سریال در کانال تلویزیونی برادران وارنر پخش شد. این اولین فیلم حرفه‌ای او است. در سال ۲۰۰۵ میلادی او رابطه خود را با تام کروز اسطوره سینمای جهان آغاز کرد و در سال ۲۰۰۶ (میلادی) آنها در ایتالیا با یکدیگر ازدواج کردند. هزینه مراسم ازدواج آنها ۲٫۵ میلیون دلار تخمین زده شده بود که بر این اساس دومین مراسم ازدواج پرخرج جهان بوده است.

جنیفر لوپز:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

نخستین فیلمی که او به عنوان یک بازیگر کلیدی، ایفای نقش کرد فیلم با ژانر زندگینامه به نام سلنا بود که به سال ۱۹۹۷ ساخته شد، در این فیلم جنیفر لوپز به عنوان یک بازیگر برجسته و متمایز موفق شد جایزه آلما را دریافت کند. فیلم خارج از دید به سال ۱۹۹۸ فیلمی بود که او توانست دومین جایزه آلما را به خاطر نقش آفرینی در آن کسب نماید. پس از آن در فیلم‌های طنز برنامه‌ریز ازدواج خدمتکاری در منهتن  مایلید برقصیم؟  و مادرشوهر هیولا به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ نقش آفرینی باکرد. فیلم‌های مایلید برقصیم؟ و مادرشوهر هیولا برای جنیفر لوپز از لحاظ اقتصادی دستاوردی بزرگ محسوب می‌شدند.

هیلاری داف:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

هیلاری ارهارد داف (به انگلیسی: Hilary Erhard Duff) معروف به هیل متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۸۷، هنرپیشه، خوانندهٔ پاپ، ترانه‌سرا و تاجر آمریکایی است. او پس از به شهرت رسیدن با ایفای نقش اصلی یک برنامهٔ تلویزیونی به نام «لیزی مک‌گوایر»، به بازی در فیلمهای سینمایی روی آورد و در سه فیلم به نامهای «دوجینش ارزانتر است» و «لیزی مک‌گوایر» در سال ۲۰۰۳ و «داستان یک سیندرلا» در سال ۲۰۰۴ خوش درخشید. داف به سرعت پلهای ترقی را طی نمود به طوری که گفته می‌شود در سال ۲۰۰۵ بالغ بر ۱۵ میلیون دلار از فعالیت‌های خود در هالیوود بدست آورده‌است.

نیکول کیدمن:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

 وی در دبیرستان سیدنی نـیـز بـه تـعـلـیـم تـئاتر پرداخت اما از آنجایی که مادرش به سرطان سینه مبتلا گشـت بـرای مـراقبت از مادرش ناچار بـه تـرک تـحـصـیل شد. نخستین حضور وی در تلویزیون در مـوزیـک ویدئوی PAT WILSON در ترانه ای بنام BOP GIRL صـورت گـرفـت هنگامی که وی تنها 15 سال سن داشت. او سپس در چندین فیلم و سریال تلویزیون استرالیا ایفای نقش کرد. سـرانـجـام سال 1989 در نقش آفرینی در فیلم DEAD CALM توجه جهانیان را بخود معطوف ساخت.

مونیکا بلوچی:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

چهره خاص ایتالیایی او باعث می‌شود که تهیه‌کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند. اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم مالنا جوزپه تورناتوره رخ داد، به هر حال بازی او در مالنا یک مشخصه منحصر به فرد داشت. او بدون داشتن دیالوگی و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره درخشید.

کامرون دیاز:
 
بازیگران زن معروف چگونه به هالیوود وارد شدند+عکس ، www.irannaz.com

کامرون دیاز از شانزده سالگی وارد شغل مانکنی شد و استعدادش او را به مجلاتی مانند مادمازل، هفده و فعالیتهای تبلیغاتی برای شرکتهایی مانند کالینا کلین و کوکا کولا کشاند. موفقیت حرفه‌ای او را به ژاپن، استرالیا، مراکش و پاریس برد.

کامرون در سن ۲۱ سالگی به کالیفرنیا برگشت. در سال ۱۹۹۴ کامرون اولین نقش خود را در فیلم کمدی اکشن ماسک بدست آورد و با کمدین بزرگ جیم کری روبرو شد. او نقش اصلی را بدون هیچ تجربه قبلی در این فیلم بازی کرد.
 
بعد از بازی در فیلم ماسک کامرون دیاز درخواستهای زیادی از طرف چند فیلمساز برجسته برای بازی در فیلمهایشان دریافت کرد. در پاییز سال ۲۰۰۰ او در «فرشتگان چارلی» ظاهر شد و پروژه بعدی او فیلمی بود از مارتین اسکورسیزی که در برابر لئوناردو دی کاپریو ایفای نقش کرد.

+ نوشته شده در  90/09/07ساعت 9:23  توسط Reza | 


بیوگرافی ویلیام خواترز لوی-خوان میگل(william levy)


نام:ویلیام خواترز لوی

تولد:29 آگوست1980

سن:31سال

هنر:بازیگر و مدل

فرزندان:1دختر11ماهه و1پسر 3ساله


لوی در کوخیمار به دنیا آمد. او با خانواده اش در 14 سالگی به میامی سفرکرد.

او تجارت و بیس بال را یاد گرفت.و وقتی به لس آنجلس سفر کرد به بازیگری علاقمند شد آن را یاد گرفت.

و اولین کار هایش را در میامی و مکزیک به عمل آورد.

بعد تلموندو آن را در کار هایش شرکت داد او مدل بین المللی شد. و اولین کارش در2005 را شروع کرد.و بعد از چند فیلم موفق با مایته پرونی خواننده آشنا شد و با او در فیلم تقدیر یک فرشته کار کرد. در آ ن زمان28 سال داشت. در نظر باید داشت که او زیبا ترین مرد جهان در 2007 و 2008 و 2010 شد.فیلم هایش:


2005: Mi Vida Eres Tu as Federico (supporting role)
2006: Olvidarte Jamas as German (supporting role)
2007: Acorralada as Larry (supporting role)
2007–2008: Pasión as Vasco (supporting role)
2008–2009: Cuidado con el Angel as Juan Miguel San Roman (lead role)
2009: Sortilegio as Alejandro Lombardo (lead role)
2010-2011: Triunfo del Amor as Maximiliano "Max" Sandoval (lead role)

+ نوشته شده در  90/09/02ساعت 8:28  توسط Reza | 
  اریس هیلتون متولد 17 فوریه 1981 در شهر نیویورک هست.نام کامل او پاریس ویتنی هیلتون هست.او وارث امپراطوری هتل 
های زنجیره ای مجلل هیلتون هست.اما پاریس 25 ساله نه علاقه ای به هتل داری دارد.و نه آنچه وی را معروف کرده
است.پاریس هیلتون نوه ی کنراد جونیور هست که از همان بدو تولد در ناز و نعمت به سر می برد.
پاریس در نوجوانی پای ثابت 
مهمانی های اشرافی در نیویورک و لس آنجلس تبدیل شد وخیلی زود به خاطر نوع لباس و رفتار غریبش توجه رسانه ها و
عکاسان شکارچی را جلب کرد.بعد از گرفتن دیپلم دبیرستان پاریس علاقه ای به رفتن به کالج نشون نداد برای همین در حوالی 
سال 2000 بود که پاریس هیلتون تصمیم گرفت معروف تر از گذشته شود.در نتیجه پاریس به مدل لباس تبدیل شد و اندک زمانی 
بعد در نمایش طراحانی مانند مارک بوئر و کاترین مالندرینو خودنمایی کرد. سپس در یک آگهی برای یک بوتیک ایتالیایی حضور 
یافت و نیز مجلات ملی آمریکایی عکسهای پاریس هیلتون را به عنوان مدل چاپ می کردند.در همین حال پاریس در رادار رسانه 
ها و پاپاراتزی قرار داشت که در روابط واقعی و خیالیش با ستارگان هالیوود مانند نئوناردو دی کاپریو و خوانندگانی نظیر نیک 
کارتر از گروه بک استیریت بویز گمانه زنی می کردند.اما حقیقت این است که درباره رابطه ساده وی با این افراد که در مهمانیها 
با همدیگر آشنا می شدند بی اندازه غلو می شد از همین رو پاریس هیلتون عقیده دارد این دسته از خبرنگاران و عکاسان 
انسانهای سخیفی هستند.اما انتشار یک فیلم ویدئویی در اینترنت در سال 2003 که رابطه غیر اخلاقی او با دوست پسر 
سابقش ریک سلومون را به تصویر کشاند و بد نامی غیر منتظره ای را نصیب وارث خاندان هیلتون کرد.این فیلم در سال 2000 
ضبط شده بود که پاریس تنها 19 سال داشت البته این فیلم باعث معروفیت پاریس شد و این فیلم با قیمت گزافی در سایتهای 
اینرنتی به صورت آنلاین به فروش می رسد.پاریس به مجله نیویورک گفته است که انتشار این فیلم باعث تحقیرش شده است و 
گفته بسیار برای من دردناک بود اما من درس عبرت گرفتم که دیگر به کسی اطمینان نکنم.ولی پاریس به خاطر پخش فیلم در 
اینترنت به دادگاه شکایت کرد و 400 هزار دلار غرامت گرفت. 
--------------------------------
در پاییز سال 2004 کتابش به عنوان اعترافات یک وارث را منتشر کرد که برخی از رسانه ها آن را آبکی توصیف کردند اما در 
فهرست پر فروش های نیویورک تایم قرار گرفت.در فوریه سال 2005 محتویات دفترچه تلفن وی شامل شماره های شخصیتهایی
مانند کریستینا آگوئیلرا و امینم در اینترنت انتشار یافت.پاریس هیلتون به منظور جلا دادن به وجهه خود کوشید وارد جریان 
رسانه ها شود از همین رو در سال 2001 در کمدی زولندر اثر بن استیلر حضوری کوتاه در نقش خودش داشت پاریس هیلتون 
همچنین همراه نیکول ریچی در مجموعه تلویزیونی زندگی ساده در شبکه فاکس به بازی پرداخت.در این سریال واقعی پاریس 
برای پنج هفته زندگی اشرافی خود را کنار گذاشت تا با یک خانواده کشاورز در آرکانساز زندگی کند.پاریس هیلتون درباره ی 
زندگی اش گفته است فکر می کنم بزرگترین باور نادرست در رابطه با من این هست که من بچه ای ننر و لوس هستم در 
صورتی که اصلا اینطور نیست کاملا برعکس می باشد.پاریس در سال 2004 نیز در فیلم پرورش هلن در کنار کیت هادسون 
هنرنمایی کرد.پاریس هیلتون در مقام زنی تجارت پیشه شروع به طراحی کیف های شیک برای یک تولیدی زاپنی به نام سامانتا 
تواسا کرد.پاریس همچنین کوشید لوازم آرایشی به نام خودش به بازار عرضه کند اما موفق نشد پاریس موفق شد استدیو ضبط 
موسقی هیررئس را تاسیس کند و اولین آلبوم خودش را در اختیار طرفدارانش بذلرد که تا الان یک سینگل و ویدئو ازش بیرون 
آمده که در ام تی وی و دیگر شبکها در حال پخش می باشد به اسم استار آر بلانید.خودش می گوید این آلبوم جزو بهترین آلبوم 
های سال می شود. بر خلاف خود پاریس که همش عکسش بر روی مجلات و شبکه های تلویزیونی هست خواهرش نیکی 
هیلتون زیاد مانند او نیست نیکی دو سال از پاریس کوچکتر می باشد و متولد 1983 هست.پاریس هیلتون برای جشن تولد 21 
سالگیش 5 مهمانی در 5 شهر برگزار کرد:نیویورک.لاس وگاس. لس آنجلس.لندن و توکیو.دارای یک سگ کوچک از گونه ی 
چیهواهواکه اسمش تینکربل در سال 2004 سگش را گم می کند و پاریس برای یابنده سگش مژدگانی 10 هزار دلاری 
میذاره.مادر پاریس هیلتون خانوم کتی در شبکه ان بی سی آمریکا یک برنامه تلویزیونی دارد که در آن آداب زندگی اشرافی را 

به 14رقیب آموزش می دهد.

یکی از نامزدهای پاریس از خانواده لاتسیس بودن که در سال 2005 در مجله فوریز در فهرست ثروتمندان مقام 58 را آوردند 
ثروت آنها 5/7 میلیارد دلار برآورد می شود.پاریس هیلتون به مجله نیویورک نگفته آن دو چه زمانی با هم ازدواج می کنند ولی 
گفته تا 2 سال دیگر از زندگی مجردی دست می کشد و کانون گرم خانواده را در کنار همسر آینده اش آغاز می کند.آخرین 
فیلمی که از پاریس هیلتون بر روی اکران سینما ها بود فیلم ترسناک خانه ی مومی بود که پاریس در این فیلم در صحنه های 
غیر اخلاقی هم بازی کرد.افراد زیر 16 سال نمی توانند این فیلم را به خاطر صحنه های خشن نگاه کنند.خود پاریس درباره ی 
چهره ی خودش می گوید که مانند باربی می باشد و هیچ نقصی از لحاظ قیافه ندارد.
پاریس هیلتون
تاریخ تولد: ۱۷ فوریه ۱۹۸۱ 
محل تولد: شهر نیویورک
پاریس ویتنی هیلتون وارث امپراتوری چهار میلیارد دلاری هتلهای مجلل هیلتون است، اما این دختر ۲۴ ساله نه علاقه ای به هتلداری دارد و نه آنچه وی را مشهور کرده است: شهرت.
وی که معروفترین جمله اش It’s Hot است، هفته گذشته اعلام کرد می خواهد دو سال دیگر زندگی عمومی خود را رها کند و با نامزدش کانون "گرم" خانواده را تشکیل دهد. 
ستاره مجموعه تلویزیونی "زندگی ساده" به مجله نیوزویک گفته است: "وقتی جوانتر بودم، خیال می کردم ایفای نقش یک دختر بلوند کودن بانمک است. من در تلویزیون این نقش را ایفا می کنم چون بامزه است. ولی حالا خودم را زنی اهل تجارت و اسمم را یک برند (نام تجاری) می دانم."
پاریس هیلتون که اخیرا با فیلم ترسناک "خانه مومی" بر پرده نقره ای سینما درخشید، به این مجله گفته است که دیگر از ایستادن مقابل دوربین عکاسان لذت نمی برد. "کار عذاب آوری است. همه می پرسند آیا می توانند از من عکس بگیرند؟ با خودم فکر می کنم اینها یک مشت فلک زده اند. باورم نمی شود قبلا از این کارها لذت می بردم."
زندگی در سایه شهرت، خواسته یا ناخواسته، میراثی خانوادگی برای پاریس هیلتون است. مادرش کتی در شبکه ان بی سی آمریکا یک برنامه تلویزیونی دارد که در آن آداب زندگی اشرافی را به ۱۴ رقیب آموزش می دهد. 
نیوزویک می گوید که کتی و شوهرش ریک هیلتون نمی خواستند نام خانوادگی بلندآوازه شان روی این برنامه قرار گیرد، "زیرا آن را خیلی لوس می دانستند."
 مهمان من باش:
اماهمانطور که هتلهای هیلتون در همه جای دنیا شناخته شده است، این خانواده نیز نان اعتبارش را می خورد.

- برای جشن تولد ۲۱ سالگی خود پنج میهمانی در پنج شهر گرفت: نیویورک، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس و توکیو.
- انتشار فیلم ویدئویی خصوصی پاریس هیلتون و دوست پسرش به تحقیر وی انجامید.
- هیلتون از دوست پسرش بخاطر پخش این فیلم در اینترنت به دادگاه شکایت کرد و ۴۰۰ هزار دلار غرامت و بخشی از سود وی را دریافت کرد.
- سگی کوچک از گونه چیهواهوا به نام تینکربل دارد. در سال ۲۰۰۴ تینکربل گم شد و پاریس مژدگانی پنج هزار دلاری برای یابنده تعیین کرد.
جد پاریس، کنراد نیکولسون هیلتون بود که اولین هتلش را در سال ۱۹۱۹ خرید و همان نخستین حلقه هتلهایی زنجیره ای شد. 
کنراد اولین هتل هیلتون را در سال ۱۹۲۵ در دالاس واقع در ایالت تگزاس بنا کرد و خیلی زود هیلتون به نخستین هتل زنجیره ای تبدیل شد که در دو سوی آمریکا گسترش یافت.
آقای هیلتون الگوی تجاری خود را روی مسافران کاسبکار متمرکز کرد که می خواستند یکی دو شب در یک شهر به قصد تجارت بمانند و شبها سرگرم شوند. این ایده چنان موفق از کار درآمد که آقای هیلتون به یکی از ثروتمندترین مردان دنیا تبدیل شد. 
وی همچنین چند اقامتگاه صاحب نام دیگر را خرید، از جمله: فرانسیس دریک در سانفرانسیسکو، والدورف آستوریا در نیویورک و پالمر هاوس در شیکاگو. 
آقای هیلتون در سال ۱۹۵۷ زندگینامه خود با عنوان "مهمان من باش" را منتشر کرد و سپس به تامین بودجه بورس، رشته مدیریت رستوران و هتلداری کنراد هیلتون را در دانشگاه هوستون همت گمارد.
بعد از کنراد هیلتون، پسرش بارون زمام اداره شرکت را به دست گرفت. کنراد در سال ۱۹۷۹ جان سپرد و بخش عمده ثروتش را برای بنیاد خیریه خود به نام بنیاد کنراد نیکولسون هیلتون به ارث گذاشت.
یک پسر دیگر وی به نام کنراد جونیور ملقب به "نیکی"اولین شوهر الیزابت تیلور، هنرپیشه سابق هالیوود بود. این زوج در اوایل دهه ۱۹۵۰ ازدواج کردند.
 


+ نوشته شده در  90/09/02ساعت 8:22  توسط Reza | 

پرش به: ناوبری, جستجو
فرهاد
اطلاعات هنرمند
نام اصلی فرهاد مهراد[۱]
تولد ۲۹ دی ۱۳۲۲
تهران، ایران[۱]
مرگ ۹ شهریور ۱۳۸۱
پاریس، فرانسه[۱]
سبک‌ها موسیقی پاپ فارسی، راک ایرانی
فعالیت(ها) خواننده، آهنگ‌ساز و نوازنده[۱]
مدت فعالیت ۱۳۴۲-۱۳۵۷[۱]
۱۳۷۲-۱۳۸۱[۱]
نقش‌های
مرتبط
بلک کتس[۱]
وب‌گاه وب‌گاه فرهاد مهراد
سازهای برجسته
پیانو، گیتار

فرهاد مِهراد (۲۹ دی ۱۳۲۲ در تهران - ۹ شهریور ۱۳۸۱ در پاریس)[۱] معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود.[۲]

فرهاد از خوانندگان راک ایرانی بود و نخستین آلبوم راک اند رول ایران را منتشر کرد.[۳] آنچه فرهاد را از دیگر همدوره‎هایش متمایز می‎کند، ترانه‎های پوچ‌گرا و فرهنگ خیابانی است که در موسیقی او متبلور شده‎است. این عناصر در ترانه مشهور «کودکانه» بیش از پیش نمود دارد.[۲]

او به عنوان یکی از سیاسی‌ترین خوانندگان ایران شناخته می‌شود.[۴] فرهاد در اوایل دهه ۱۳۵۰ شعرهایی با مضامین سیاسی می‌خواند[۴] و مدتی زندانی سیاسی بود.[۳] فرهاد بعداً از انقلابیون شد[۱] و در زمستان ۱۳۵۷ ترانه انقلابی «وحدت» را خواند،[۵] اما پس از انقلاب تا سال ۱۳۷۲ از ادامه کار منع شد.[۱]

از معروف‌ترین آهنگ‌های او می‌توان به «جمعه»، «کودکانه»، «وحدت»، «گنجشکک اشی مشی» و «شبانه» اشاره کرد. فرهاد آهنگ‎هایی نیز به زبان‎های غیرفارسی دارد.[۱][۳]


[ویرایش] زندگی‌نامه

[ویرایش] سال‌های کودکی

فرهاد ۲۹ دی ۱۳۲۲ در لنگرودگیلان متولد شد. پدرش رضا مهراد، کاردار ایران در کشورهای عربی بود. فرهاد تا ۸ سالگی که به همراه خانواده به تهران بازگشت در عراق زندگی می‌کرد.[۶] برادر بزرگ فرهاد ویولن می‌نواخت. یکی از دوستان برادرش متوجه علاقهٔ فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده فرهاد می‌خواهد که سازی برای او تهیه کنند. با اصرار برادرش یک ویولن‌سل برای او تهیه می‌کنند و تمرینات فرهاد آغاز می‌شود. ولی عمر تمرینات ویولن‌سل از ۳ جلسه فراتر نرفت و دست روزگار ساز او را شکست.

[ویرایش] سال‌های جوانی و شهرت

تصویر «فرهاد مهراد» بر جلد مجلهٔ «اطلاعات هفتگی»
فرهاد، شهیار قنبری و اسفندیار منفردزاده روی جلد ترانه «جمعه»

بعد از ترک تحصیل در کلاس یازدهم با یک گروه نوازندهٔ ارمنی آشنا می‌شود و با استفاده از سازهای آنان به صورت تجربی نواختن را می‌آموزد و مدتی بعد به عنوان نوازندهٔ گیتار در همان گروه شروع به فعالیت می‌کند. فرهاد دو سال نیز به انگلستان رفت و در آنجا با موسیقی پاپ آن سال‌های انگلستان آشنا شد.

پس از بازگشت به ایران فرهاد اولین اجرای موسیقی خود را در هتل ریمبو در خیابان ایرانشهر تهران اجرا کرد. سپس به اجرای برنامه در رستوران کوچینی ادامه داد و در آنجا به فرهاد بلک‌کَتس مشهور شد. در این دوران در کافه‌های مختلف تهران به خواندن آوازهایی از گروه‌های معروف موسیقی آن زمان از جمله بیتل‌ها، الویس پریسلی، و ری چارلز می‌پرداخت. در همین دوره ترانهٔ «اگه یه جو شانس داشتیم» را برای دوبلهٔ فیلم بانوی زیبای من خواند که در فیلم استفاده شد.

در ۱۳۴۸ فرهاد برای ترانهٔ «مرد تنها» (با آهنگ اسفندیار منفردزاده و شعر شهیار قنبری) در فیلم رضا موتوری (به کارگردانی مسعود کیمیایی) آواز خواند. این ترانه در سال ۱۳۴۹ هم‌زمان با اکران فیلم به شکل صفحهٔ موسیقی منتشر شد. در ۱۳۵۰ ترانهٔ «جمعه» (کار منفردزاده و قنبری) را برای فیلم خداحافظ رفیق (به کارگردانی امیر نادری)، در ۱۳۵۱ ترانهٔ «خسته» را برای فیلم زنجیری، و در ۱۳۵۶ ترانهٔ «سقف» (کار منفردزاده و ایرج جنتی عطایی) را برای فیلم ماهی‌ها در خاک می‌میرند خواند.

در همین سال‌ها(اوایل دههٔ ۱۳۵۰) فرهاد با دختری به نام مونیکا آشنا شد و با او ازدواج کرد اما سرانجام این ازدواج جدایی بود. بعدها یعنی در اواخر همین دهه فرهاد با پوران گلفام ازدواج کرد و تا پایان عمر با او زندگی کرد.

تا سال ۱۳۵۷ و انقلاب ایران کنسرت‌های فراوانی داد. در بهمن ۱۳۵۷ هم‌زمان با انقلاب ترانهٔ معروفش «وحدت» (آهنگ از منفردزاده، شعر از سیاوش کسرایی) را ضبط کرد.

پس از انقلاب مدت‌ها از کار منع شد تا بالاخره در ۱۳۶۹ آلبوم خواب در بیداری را منتشر کرد که چند ترانهٔ فارسی و چند ترانهٔ انگلیسی داشت. در این نوار فرهاد پیانو هم می‌نواخت و بعضی از آهنگ‌ها را هم خود ساخته بود. در ۱۳۷۴ نیز اولین کنسرت بعد از انقلابش را در کلن اجرا کرد.

در ۱۳۷۶ آلبوم وحدت او نیز منتشر شد که شامل ترانه‌های دههٔ ۱۳۵۰ او بود. در ۱۳۷۷ توانست در هتل شرق تهران کنسرت اجرا کند و آلبوم برف را نیز منتشر کرد.

[ویرایش] سال‌های پایانی و بیماری

مزار فرهاد مهراد در پاریس

پس از انتشار آلبوم «برف»، فرهاد درصدد تهیه آلبومی با نام «آمین» بود که ترانه‌هایی از کشورها و زبان‌های مختلف را در بر می‌گرفت. اما از مهرماه ۱۳۷۹ بیماری او جدی شد. فرهاد به بیماری هپاتیت سی مبتلا بود و در نتیجهٔ عوارض کبدی ناشی از آن در خرداد ۱۳۸۱ برای درمان به لیل در فرانسه رفت و در ۹ شهریور همان سال پس از مدتی اغما در بیمارستان، در سن ۵۹ سالگی درگذشت و در ۱۳ شهریور در گورستان تیه در پاریس دفن شد. پس از درگذشت فرهاد، مجموعه آثار[۷] و فیلم مستندی[۸] از او منتشر شد.

[ویرایش] آثار

[ویرایش] آهنگ‌سازی

[ویرایش] آلبوم‌ها

[ویرایش] ترانه‌ها

+ نوشته شده در  90/08/02ساعت 16:3  توسط Reza | 

نام:Blanca Soto  

نام کامل:Blanca Delfina Soto Benavides 

تاریخ تولد:۱۵ژانویه ۱۹۷۹ 

محل تولد:Monterrey, Nuevo Leon  Mexico 
 قد:1.79 m (5 ft 10 1/2 in)
 وضعیت تاهل:متاهل

همسر:Jack Hartnett 

ملکه زیبایی در سال۱۹۹۷ 

مهارت:رقص،بسکتبال،شنا،والیبال،یوگا 

زبان:اسپانیایی 

حرفه:بازیگر/مدل لباس 

فیلم ها: 

Eva luna(2010) ... Eva González
Dinner for Schmucks (2010) ... Catherine
Premios juventud 2010 (2010)
Regresa (2010) ... María González
Deep in the Valley (2009) ... Suzi Diablo
Divina confusión (2008) ... Afrodita
La vida blanca (2007) ... Blanca Erraruiz
Tampa Jai Alai (2007) ... Lissette Arriaga
"La gran fiesta" (2005)

+ نوشته شده در  78/10/11ساعت 0:0  توسط Reza | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
عاشق تنهایی چون با هیچ کس نمیتونی مقایسه بشی پس تو یک مجموعه یک نفره تو هر مقایسه ای تو برتری !

نوشته های پیشین
92/12/01 - 92/12/29
92/04/01 - 92/04/31
90/12/01 - 90/12/29
90/11/01 - 90/11/30
90/09/01 - 90/09/30
90/08/01 - 90/08/30
90/07/01 - 90/07/30
78/10/01 - 78/10/30
آرشیو موضوعی
مشاهیر
عکسهای بازیگران سریال ایزل
حرف دل
اخبار
پیوندها
سید علی ضیا مجری برنامه نیمروز
با مونا برزویی آشنا شوید ( شاعر ترانه های شادمهر)
عکسهای سید علی ضیا
روزبه بمانی ترانه سرای جوان و موفق
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

آمار سایتكد موسيقي براي وبلاگ